Ложка дьогтю в 40 бочках меду


 Я уже не юнак і добре знаю, що не всьому в житті можна вірити. Знаю і старий одеський анекдот про те, що не завжди можна вірити написаному. Але щоб цинічно написане на упаковці лікарського засобу не тільки не відповідало дійсності, по суті не будучи ліками, а скоріше всього отрутою в прямому і переносному значенні цього слова як для живих істот, так і для економіки бджільництва, мені навіть в голову не могло прийти.

 Що ж трапилося, про що я не можу не розповісти своїм колегам-бджолярам?

 Якось навесні 2015 року мій племінник Тарас, який допомагає мені на пасіці, відправляючись на роботу, попросив у мене дати що-небудь для обробітку кількох бджолосімей., бо на одному з точків були ознаки нозематозу.

 Я взяв препарат «Нозетом» виробництва фірми «Агробиопром Россия», прочитав його склад: «часник, морська вода, аскорбінова кислота» і зі словами «Може це не найкращий засіб та все ж, можливо, краще, ніж нічого» дав пачку препарата Тарасу.

 Минув час, пасіка розвивалася. Ми добре попрацювали, я відкачав з цього точка 12 тонн меду. Та ось настав час його продавати. Яке ж було моє здивування, коли лабораторія експортера виявила в моєму меді метронідазол. Метронідазол – це речовина, навіть сліди якої в медові не дозволяє продавати цей мед на експорт в розвинуті країни.

 На той час ціна меду була 38 гривень за кілограм. Поки я перепровіряв мед в інших лабораторіях відбулося падіння вартості меду до 32 гривень за 1 кілограм. А мед з антибіотиком взагалі продавався на 4 гривні дешевше – по 28 гривень за кілограм. За такою ціною я його і здав., по суті втративши 10 гривень на кожному кілограмі.

 Вимушений збут меду з метронідазолом в порівнянні з чистим приніс мені 120 тисяч гривень недоодержаного прибутку. Я був шокований, звідки це звалилося на мою голову, адже ніяким метронідазолом я бджолосім’ї не обробляв.

 Пізніше, через півроку при підготовці статті про український експорт меду потрапляють мені на очі дані про лікарські засоби в бджолярстві, їх реєстрацію і діючі речовини. Читаю і очам своїм не вірю!!! «Назетом» – діюча речовина – метронідазол +оксітетрациклін. Ось звідки взявся метронідазол. Але ж на упаковці було написано – часник…

 Як тут не згадати приказку : ложка дьогтю псує бочку меду. В даному ж випадку 1 пакетик російського «назетому» 40 бочок зіпсував.

 Так що, шановні бджолярі, візьміть до уваги мій гіркий досвід. Не завжди вірте написаному, особливо, якщо це написано в Росії.

 Почесний пасічник України

 Валентин Ференчук.

 М. Одеса

Залиште коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>